Projekt

Počitačová hra – Swaty

3D počitačová hra s tématikou policajných zložiek v ťahovom prevedení

Výzva

Na základe dodaných podkladov bolo potrebné vyvinúť 3D počitačovú hru s tématikou policajných zložiek v ťahovom prevedení. Postavy v hre mali reagovat na rôzne situácie primeraným spôsobom. Policajné jednotky mali za úlohu prejsť levelom postupným otváraním dverí použitím rôznych pomôcok. Civilistov a ozbrojených podozrivých malo byť možné zatknúť.

Riešenie

Hra beží na engine Unity3D. Boli použité animačné techniky kompatibilné so systémom Macanim, charaktery obsahujú fyzikálny ragdoll model. Scény boli nasvietené pomocou moderného a realistického systému na báze raytracingu. Počas vývoja sa riešili aj štatistiky o jednotlivých akciách a činnostiach zásahového teamu vrátane jeho členov. Tie mali vplyv na skúsenosti a parametre jednotlivých členov zásahovej jednotky. Hru sme kompletne pripravili na publikovanie na platforme PC Steam.

Výsledky

Hra ma moderné a kvalitné audiovizuálne spracovanie. Produkt obsahuje komplexnejšie ťahové mechaniky založené na klasickom systéme akčných bodov a ich manažmentu. Hráč môže k situácii pristupovať rôznymi spôsobmi. Postavy policajných zložiek, ozbrojených podozrivých a civilistov, majú svoju AI a morálku. Umelá inteligancia umožnuje herným charakterom reagovať na zvukové a obrazové podnety. Zapracovaný balistický systém je založený na výpočte trajektórie striel a ich odchýlke, umožnuje zasiahnúť aj okolité objekty a postavy. Hra bola vydaná na platforme Steam.